מאמרים

חשיבותן של הפסקות - המשך המאמר

עשו משהו שיעזור לכם להסתכל על המציאות בצורה שונה. אם אתם אנשים שגרתיים – יהיה לכם קל מאוד לעשות את זה. אם אתם אנשים שיוצאים מהשגרה לעיתים קרובות, קצת יותר קשה – אבל עדיין מאוד פשוט. צאו לרחוב עם בגדים שאתם לא לובשים בדרך כלל, תאכלו דברים שאתם לא נוהגים לאכול. שנו בשעות אחרות או אפילו - הביטו ממושכות בנקודה שאתם לא רגילים להביט בה. אתם תתפלאו עד כמה נקודת מבט פיזית שונה יכולה להשפיע על התפיסה שלכם.

ועכשיו לחברה – אנשים מגוונים סביבנו שאנחנו לא בהכרח מכירים את כולם הם התחלה מצויינת. המשך מעולה הוא שבקבוצת האנשים האלה יהיו כאלה שלא נתחבר איתם. דווקא לצאת מההרגל החברתי המגונה של להיות 'בסדר' עם כולם יכול ללמד אותנו די הרבה על עצמנו. ואיפה אפשר למצוא כאלה אנשים – טיולים מאורגנים למשל הם התחלה מעולה. טיולים מאורגנים לוקחים אנשים מכל רמות החיים ובניגוד לציפייה המקובלת – מספקים חוויה מגוונת ולוקחים למקומות לא צפויים בכלל.

ספורט אתגרי ובכלל שגרת ספורט בחופשה, יכולים לספק הצצה מעניינת ביותר לעצמנו. חופשת סקי למשל למי שאינו רגיל בחופשות סקי היא עצה מעולה אם תרשו לי לומר. חופשת סקי לוקחת אתכם, מבחינה גופנית, למקומות שבהם אין לכם דריסה שגרתית עמוקה ולכן עונה בדיוק על הקריטריון. אז צאו לבלות - לא חייבים פעם בשבוע ולא חייבים חופשת סקי יקרה. אבל תשמרו על יציאת מהשגרה.

חזרה לחלק ראשון