מאמרים

חשיבותן של הפסקות

כמה פעמים ביום אתם לוקחים הפסקה? לא, אני לא מתכוון להפסקת הצהריים או הפסקת הקפה – אני מדבר על הפסקה אמיתית, כזו שבעיצומה קשה לך לזכור לאיזה מארג שגרתי ותרבותי אתה שייך. קשה למצוא הפסקות כאלה אז אני ארחיב את תחום החיפוש – כמה פעמים בשבוע אתם לוקחים כזו הפסקה – הפסקה שיכולה לגלות לכם דברים חדשים, מלהיבים – שהרבה זמן לא ראיתם בעצמכם ובכל הם נראים מוכרים. קשה הה... גם אם היית מרחיב את תחום החיפוש לחודש או לחודשיים – היה קשה לכם למצוא אחת כזו.

בדרך כלל אנחנו נוטים לארגן לעצמנו אחת או שתיים בשנה – במקרה הטוב – ההמלצה שלי היא לנסות ולשחזר את היציאה מהשגרה לעיתים כמה שיותר קרובות. כי לא משנה איך תסתכלו על זה – ברוב הזמן שלכם אתם לא שולטים – פקקים, שינה, עבודה – לא נותר הרבה זמן לעצמנו – אז הזמן שאנחנו כן מקבלים לרשותנו צריך להיות יעיל מאין כמוהו. אז אפשר לחפש טיול מאורגן ואפשר פשוט לאפשר לעצמנו.

קודם כל עלינו להעלות את השאלה – מה מאפיין כזו חופשה, כזו הפסקה – שנותן לנו לגלות דברים חדשים ומלהיבים על עצמנו. האם אלה המקומות שאנחנו מבקרים בהם? האנשים שאנחנו פוגשים – כנראה שמדובר בשילוב של הרבה גורמים, אבל ראשית כל - המסע הזה לשחרור עצמי מתחיל בנו. אנחנו חייבים להפנים את העובדה שהפסקה היא הפסקה. צריך להכין את עצמנו לכך, לחשוב גם בשעות העומס על מה אנחנ רוצים לעשות ועל אילו דברים אנחנו רוצים לחשוב.
הצעד השני הוא לנסות ולצאת מעורינו. www.copytech.co.il/category/printers

המשך מאמר